Son 12 Saat

YANNI - YANNI: LIVE AT EL MORRO, PUERTO RICO

Dünyaca ünlü sanatçı Yanni'nin tüm biletleri tükenen ve Unesco'nun kültür mirası listesinde yer alan El Morro'daki 2 konserine şimdi Sony Music etiketiyle yayınlanan "Yanni: Live At El Morro, Puerto Rico" adlı albüm ve DVD ile siz de tanık olacaksınız.

Ülkemizde de Eylül 2011'de Radyo Voyage medya sponsorluğunda konser vermiş olan sanatçının HD kalitesinde ve 5.1 Dolby Digital surround ile kayıtları gerçekleştirilen El Morro konseri şimdi yine Radyo Voyage medya sponsorluğu ile tüm müzikseveler için CD ve DVD olarak Nisan ayında müzik marketlerindeki yerini aldı.

Hindistan’da Tac Mahal, Yunanistan’da Akropolis ve Çin'de Yasak Şehir gibi yine çok önemli dünya miraslarında konserler verebilen ender sanatçılardan biri olan Yanni'nin bu konser albümü de bu geleneğin devamı niteliğinde. Puetro Rico, San Juan'daki Castillo San Felipe Del Morro’da konser vermek, Yanni'nin her zaman hayali idi. Sanatçı, bu hayalini 20 yıl sonra çok özel 2 konser ile gerçeğe dönüştürdü. El Morro'daki ilk konser kaydı olan bu konser kendisini bir dünya vatandaşı olarak tanımlayan ve günümüzün en önemli bestecilerinden biri olan Yanni için inanılmaz bir deneyim oldu.

40'ın üzerindeki altın plak ödülü ve 35 milyona yaklaşan albüm satışıyla tüm zamanların en çok satan New Age sanatçısı ünvanına sahip ve Yanni'nin Sony Masterworks tarafından yayınlanan “Yanni: Live At El Morro, Puerto Rico” albümü Nisan ayında Radyo Voyage medya sponsorluğunda müzik marketlerdeki yerini aldı.

<