Son 12 Saat

OMER FARUK TEKBILEK - THE MEETING OF THE LEGENDS - FANTASY

Omer Faruk Tekbılek - The Meetıng Of The Legends - Fantasy

Üstad O.Faruk Tekbilek’in Amerika’da bir araya getirdiği dev sanatçılar “Aşkın Project”de buluştular...

Türk müziğimizin yurtdışındaki fahri elçisi Ömer Faruk Tekbilek, kendisi gibi yaşamını çok uzun süredir Amerika’da sürdüren yakın dostu bestekar Aşkın Şerbetçi ile birlikte müthiş bir projeye imza attı.

5 yıllık bir çalışmanın ardından 9 yeni beste ve 1 sürpriz düzenlemenin yer aldığı albümün fikir babası ve albümdeki 9 bestenin sahibi Aşkın Şerbetçi, 13 yaşından beri kendisine müzik hayatında büyük destek veren ve ustası olan Ömer Faruk Tekbilek ile birlikte Amerika'da yaşayan dünyanın kendi dalındaki en iyi isimlerini bir araya getirerek bu projeyi hayata geçirdi.

"The Meeting of The Legends - Fantasy" ("Efsane’lerin Buluşması") adıyla müzikseverlerin beğenisine sunulan albümdeki her bir eser, dinleyenleri huzur verici, sakinleştirici, yer yer de heyecanlardırıcı bir dinletiyle Hollywood kalitesinde bir serüvene sürükleyecek. Bu albümün en önemli özelliği, kariyerinde defalarca Emmy ve Grammy ödülllerini kazanmış, dünyanın bir çok ülkesinde konserler vermiş ve kendi eserleriyle defalarca listelere girmiş birçok değerli ustanın birlikte yer almış olması.

Albümde 6 Emmy ve Grammy ödüllü Brian Keane prodüktör olarak ve gitarıyla yer alırken, sayısız Grammy ödülü sahibi basist Eliot Wadopian; eşsiz ud tınılarıyla üstad Ara Dinkjian; kanun ve kemanda “I Love You” gibi ölümsüz bir esere imza atan Hasan Işakkut; perküsyon ve davulda birçok solo albüme sahip ve O.Faruk Tekbilek’in 'Ensemble' adlı grubunda da yer alan River Guerguerian; piyano ve akustik gitarda Christopher Rosser; bendir, darbuka ve bongoda Murat Tekbilek bu muhteşem eseri ortaya çıkaran diğer değerli müzik insanları.

Medya ana sponsorluğunu Radyo Voyage 107,4'ün yaptığı, ZET Müzik Yapım etiketi ile müzik marketlerde yerini alan albümün kapak tasarımı Sertaç Pişkin’e; digital re-mastering'i ise Mert Medeni’ye ait …

İlk 2 eser “Dreamy Eyes” ve “Crazy Heart” ile dinleyicileri hemen içine alan albümün en hoş sürprizi ise Earth,Wind & Fire grubunun unutulmaz eseri “Fantasy”nin Türk müziği düzenlemesi.

<