Son 12 Saat

CLASSIC MEETS LOUNGE - VA

Classic Meets Lounge - VA

Klasik müzik lounge ve elektronik müzikle buluşuyor…
Bach ve Handel ile elektronik ritmler, barok eserlerle sintisayzır tınıları, Puccini ve Verdi’nin aryaları ile lounge beatleri birleşerek yeni isimlerle bu albümde başka bir hayat buluyor. Verdi’nin “Caro Nome”si “Boğaziçi” olurken, Satie’nin “Gymnopedie”si “Hayal”, Bizet’nin Carmen’inden “Habanera” ise “Lamour”…
Radyo Voyage 107.4 medya sponsorluğunda dinleyiciye sunulan albüme, Edita Gruberova gibi dünyaca ünlü ve büyük bir solistin Handel’in “Piangero” ve “Ombra Mai Fu”sunda dahil olması projenin değerini ortaya koyuyor. Bize yabancı gelmeyen diğer isim de, geçen yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası Leyla Gencer Şan Yarışması’da büyük başarı elde ederek 3.lük kazanan genç mezzo soprano Anna Lapkovskaja.  Bugünlerde Nürnberg Operası’nda Carmen rolünü söylerken izleyebileceğiniz sanatçı, bu albümde yine “Carmen” ile karşımızda ama biraz daha farklı bir şekilde. Klasik müziğin yarınlarının yıldızı Anne Bredow’un cennetten gelen sesi ise sizi başka dünyalara götürecek. 
Bach, Vivaldi, Handel, Delibes, Caccini, Satie, Bizet, Puccini ve Verdi bu albümde eserleri bulunan bildiğimiz büyük besteciler. Farklı olan ise Mehmet Yeşilçay’ın düzenlemeleri, lounge ambient melodiler ve turntable üstadı DJ Caccini’nin uyumlu birlikteliği. 
Yuki Kuwano(keman), Christian Haller (soprano saks) ve M. Yeşilçay yönetimindeki Pera String Ensemble albüme katkı sağlayan diğer sanatçılar.

 

<